Ev Aksesuarları

Evinizin Uğuru Dekoratif Baykuş Bibloları

Kimilerince uğursuzluk getirdiğine inanılan, ölümü haber verdiği düşünülen, görüldüğü, sesi duyulduğu zaman ürpermeye sebep olan baykuş aslında mavi rengi algılayabilen tek kuş olma özelliği gösterir. Gece avlandığı, başını 360 derece döndürebildiği için kötülükle özdeşleşen bunu gerçekte hiç hak etmeyen baykuş, bilimsel olarak görüşü açık, her türlü enerjiyi tespit edebilen ve kötü enerjileri haber veren bir kuştur.

Yunan mitolojisinde ise baykuş zeka, sanat, barış, savaş ve strateji tanrısı olan athena’nın sembolüdür ve bilgeliği temsil eder. Athena ya da roma mitolojisindeki adıyla minerva dünyadaki ölümlülere baykuş olarak gözükmektedir.

Bir çok toplumda yer alan efsanelerde baykuş kötünün habercisi olarak belirtilmiştir. Bu nedenle yine bir çok toplum tarafından lanetli oldukları düşünülmektedir. Romalılar, mısırlılar, babilliler baykuşu uğursuzluk sembolü olarak kabul etmiş ve yakaladıklarında öldürülmüşlerdir. Mısır alfabesinde yer alan m harfinin simgesinin baykuş olmasına rağmen baykuş hakkındaki bu kötü düşünce mısırlılarda da kendini göstermiştir.

Kuzey amerika yerlilerinde ise baykuş çok özel bir kuştur. Bilgeliğin, yalanı, hileyi algılayabilmenin, ayırt edebilmenin öğreticisi olarak kabul edilir ve tüylerine çok özen gösterilir. Şifa verici gücü olduğuna inanılan baykuşun kötülükleri uzaklaştıracağına inanılır. Ayrıca kızılderili kültüründe baykuş büyücünün yardımcısıdır ve gizin, yaşam ve ölümün, karanlığın öğreticisidir.

Ancak son zamanlarda bu kötücül inanışlar yüzünden baykuşların nesli tehlike altına girmiştir. Fakat yinede bazı toplumlarda insanların yanlarında bir baykuş figürü taşımasının o kişiye uğur getireceğine inanılır.

Son zamanlarda baykuşun uğur getireceği inancı moda ve dekorasyon alanını etkilemiş ve bir çok baykuş temalı dekoratif obje evlerde yerini alxmıştır. Sizler için baykuş temalı objelerden oluşan mükemmel bir galeri hazırladık. Galerimizde baykuş temalı cam, metal, ahşap, bronz, gümüş, keçe, tüy ve benzeri malzemeden yapılmış birbirinden güzel dekoratif aksesuarları görebilirsiniz. Bırakın evinizi kötü enerjilerden, olumsuzluklardan şans baykuşunuz korusun ve size uğur getirsin. Sizler için derlediğimiz dekoratif baykuş aksesuarlar galerimize göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Değerli görüşlerinizi ve yorumlarınızı lütfen bizlerden esirgemeyiniz.

Başa dön tuşu