Salon

Küçük Salon Dekorasyon Modelleri

Günlük yaşantımızda zamana karşı yarışıyoruz ve günün büyük bir bölümünü evin dışında geçiriyoruz. Modern yaşamın hızı bizleri daha küçük mekanlara itiyor ve doğal olarak da dekorasyon algımız da bu yönde gelişiyor ve değişiyor. Artık yer kaplayan büyük mobilyalar yerlerini daha fonksiyonel ve sade mobilyalara, yaşam alanlarımız da daha küçük alanlara doğru kayıyor.

Ekonomik koşullar bizleri daha küçük evlere yöneltiyor ve eğer özen gösterilmezse bu küçük alanları bir eşya yığını, kalabalıklığı haline getirebiliyoruz. Ama artık tasarımcılarda bizler için her şeyi düşünmüş, konforumuz dikkate alınarak daha şık ve kullanışlı, yalın, özgün modelleri bu küçük mekanlar için üretir hale gelmişler. Sizin de eviniz küçükse, studio tipi ise, dar mekanlardan oluşuyorsa siz doğru seçimlerle bu alanları daha büyük hale getirebilirsiniz.

Küçük salon dekorasyonunda öncelikle işe mobilya seçimi ile başlayabilirsiniz. Mobilyalarınızın fonksiyonel ve küçük ebatlı olmasına dikkat etmelisiniz. Duvarlarınızın renginin açık tonlarda seçilmesi, farklı renklerle kombinler yaratılması evinize genişlik hissi verebilir. Sade ve küçük ebatlı bir sehpa, tek bir berjer koltuk ve şık bir minder ile şıklığı yakalayabilirsiniz. Aksesuar seçimi önemlidir. Tek bir vazo, güzel bir çiçek, belki küçük bir tablo, zarif aydınlatmalar ile dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Perdeler ise mümkünse tüllerden oluşabilir. İsterseniz daha iyi algılanması ve fikir edinilmesi için galerimize bir göz atabilir sizler için seçtiğimiz küçük salon dekorasyon örneklerine bakabilirsiniz. İşte en güzel küçük salon modelleri.

Başa dön tuşu