Banyo

Dar ve Küçük Banyo Dekosyonu Fikirleri

Eğer küçük ve dar bir banyoya sahipseniz ve nasıl dekore edileceği konusunda fazla bir yaratıcılığınız yoksa işte size ilham verecek dekorasyon önerileri.

Metrekaresi küçük ve dar olan banyonuzu daha ferah, daha güzel ve daha özel bir mekana dönüştürebilirsiniz. Doğru bir yerleştirme, doğru mobilya seçimi ve doğru renk belirleyerek banyonuzu hem şık bir görünüme kavuşturabilir hem de bu işi keyif alarak yapabilirsiniz.

İşe öncelikle banyoda kullanacağınız renk seçimi ile başlayabilirsiniz. Banyo rengini belirlerken küçük bir banyo olduğu için daha çok açık tonlar kullanmalısınız. Çünkü bildiğiniz üzere açık renkler mekanı daha geniş ve daha ferah gösterecek, alanı genişletecektir. Banyo mobilyalarında da daha çok küçük modüler seçimler hem yine dekorasyonunuzu başarılı kılacak hem de size banyoda rahat hareket imkanı sağlayarak pratiklik kazandıracaktır. Ayrıca banyo aksesuarlarında da kalabalık bir görünümden uzak durmak, seçici olmak, fonksiyonel ürünleri tercih etmek ve sade ama özel dekoratif objeler kullanmak hem göz zevkinize hitap edecek hem de konforu yakalamanızı sağlayacaktır.

Küçük ve dar banyo dekorasyonunda size yardımcı olacak dekoratif banyo raflarından yararlanabilirsiniz. Banyo da dekoratif bir ayna yardımıyla ışık oyunlarından yararlanıp banyoya ferahlık ve genişlik hissi verebilirsiniz. Bunun için bir ayna kullanabileceğiniz gibi ayna sticker’lar da kullanabilirsiniz. Banyo duvarlarında açık tonlarda boya kullanabileceğiniz gibi özel su geçirmeyen banyo duvar kağıtlarından da yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu