Çarşamba, Eylül 23, 2020
Ana Sayfa Bahçe & Balkon Greenery Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Greenery Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Bahar geldi ve havalar ısınmaya başladı. Doğa canlanıyor ve hepimizin içinde yeni bir heyecan, yeni bir sevinç ve tazelenme duygusu uyanıyor. Baharı en iyi hissedebileceğimiz alanların başında tabi ki açık alanlar gelmektedir. Ancak böyle bir ortamı evinizde de oluşturmak ve baharın sizde uyandıracağı o güzel hisleri anında yakalamak istiyorsanız balkonunuzu bahara hazırlamalısınız. Bunu yaparken de elbette doğaya uygun bir dekorasyon anlayışından yola çıkmak ve özellikle de bu yılın ana dekorasyon teması ve rengi olan greenery yani doğayı, yeşili kullanmak size kendinizi daha iyi hissettirecektir.

Balkon dekorasyonu aslında hem keyifli, hem görselliği yüksek, hem de evin dış dünyaya açılan bir penceresi olduğu için son derece de önemli bir dekorasyon uygulamasıdır. Zor gibi görünse de oldukça zengin bir çeşitliliğe sahip uygulamalar mevcuttur. Önemli olan öncelikle sizin ne istediğiniz ve neyi sevdiğinizdir. Geri kalanı ise sadece trend ürünlerle tamamlayıcı uygulamalardır.

Balkon dekorasyonunda ilk olarak balkonunuzun büyük ya da küçük oluşu ilk belirleyicinizdir. Çünkü buna göre balkon mobilyası seçecek, buna göre akseuarlarınıza, çiçeklerinize karar vereceksiniz. Bu yazımızda biz daha çok açık balkon dekorasyonundan, mobilya ve aksesuarlarından örnekler vermek istiyoruz. Eğer sizde baharı ve ardından gelecek olan sıcak yaz günlerini balkonda geçirmek isteyenlerdenseniz o halde işe hemen başlamalısınız.

Balkonunuz ister dar ve uzun, isterse geniş, isterse küçük, isterse de büyük olsun. Mutlaka her balkon için kullanılabilecek balkon mobilyası temin etmek mümkün. Balkonunuz sizin için önemliyse balkon mobilyalarının rahat ve konforlu olması da önemlidir demektir. Bu nedenle balkon mobilyalarının hem kullanışlı, hem şık ve özellikle de terletmeyen özelliklere sahip olması gerekmektedir. Sandalyeler ve koltuklarda buna dikkat edilmelidir. Her balkon tipi için mobilya bulmak artık oldukça kolay. Çünkü hemen hemen bütün ev dekorasyon ve yapı marketlerde bu ürünler rahatlıkla bulunabilmektedir.

Mobilya seçimi yapıldıktan sonra iş sizin zevkinize, yakıştırma gücünüze, estetik algınıza ve beğenilerinize kalmaktadır. Çünkü balkonunuzun duvarları, tavanı, zemini ve süsleme aparatları tamamen sizin beğeninizle ilgili bir alandır. Ama bu senenin trendi olan doğa temasını balkonunuzda işleyecekseniz bu seçimlerinizde buna dikkat etmeniz gerekmektedir. Tabi ki bu konseptin olmazsa olmazı canlı bitkilerdir. Bunu da mevsimlik çiçekler ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

İsterseniz galerimizde yer alan balkon dekorasyonu örneklerini inceleyerek de balkon modeline uygun bir uygulamada karar verebilir, ilham alabilir ve fikir edinebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En Çok Okunanlar

Dekoratif Sabunlar

Banyonuzu güzelleştirmek için size küçük bir önerimiz olacak. Güzel ve süslü dekoratif sabunlar! Bu dekoratif sabunlarla hem banyonuz çok güzel görünecek, hem de mis gibi...

Bellona Mobilyadan Yeni Sezon Bahçe Masaları

Yaz bahçelerinin en keyifli anlarının yaşandığı tüm sevdiklerimizin bir arada toplandığı yemek masalarına bellona mobilyadan tarz bir şıklık ve modern bir dokunuş ile hazırlanmış...

En Güzel Desen ve Modellerle Çift Kişilik Pike Takımları

Yaz bu sene hayatımıza çok hızlı bir giriş yaptı. Baharı henüz yaşayamamışken yazın kavurucu sıcakları bastırdı. Artık sıcaktan geceleri yatmakta her geçen gün zorlaşıyorsa...

Modern ve Dekoratif Sarkıt Modelleri

Aydınlatma da yeni trend sarkıt avize modelleri! Evinizde avizeyi kullanacağınız alan dar ise, modern bir aydınlatma düşünüyorsanız, tavan yüksekliği uygunsa, belli noktalarda lokal aydınlatma yapmak...

Son Yorumlar