Çarşamba, Eylül 23, 2020
Ana Sayfa Trend Stil Yaz İçin İskandinav Tarz Dekorasyon Önerileri

Yaz İçin İskandinav Tarz Dekorasyon Önerileri

İskandinav tarzı dekorasyon İskandinav tarz dekorasyonu beyazın hüküm sürdüğü, sadelik ve modernliğin muhteşem uyumu, aydınlık ortamlar, yeni ve çağdaş yaklaşımlar, ahşabın sıcaklığı ve yumuşaklığı ile sanatsal-canlı aksesuarların birlikteliği olarak tanımlayabiliriz.

İskandinav tarzı dekorasyonun temelinde minimalizm yatmaktadır. Bu tarzın en belirgin özelliği ise beyaz rengin tüm mekana hakim olmasıdır. İskandinav stil adından da anlaşılacağı üzere kuzey ülkelerine has bir stil olduğundan daha çok kış mevsimine gönderme yapan bir dekorasyon stilidir. Ancak sadeliği ve rahatlığı nedeniyle pekala yaz içinde rahatlıkla uygulanabilir. Bu nedenle rahatlık, basitlik ve estetik görünümler hep ferahlatıcı, rahatlatıcı, gözü yormayacak özellikler içerir.

İskandinav tarzı ev dekorasyonunda yaratıcılık, işlevsellik, sadelik ve ahşabın sıcaklığı ön plandadır. Özellikle yaz mevsimine uygun bir dekorasyon uygulamayı düşünüyorsanız iskandinav tarzı dekorasyon mükemmel bir seçimdir. Olabildiğince az eşya kullanarak oluşturulan bu uygulamada istediğiniz kadar aksesuar kullanmakta serbestsiniz. Hatta bu aksesuarlar canlı renklerden seçilebilir. Önemli olan uyumu yakalayabilmenizdir.

İskandinav Tarzı Dekorasyonda Aydınlatma

İskandinav tarzı dekorasyonda ışık önemlidir. Bu nedenle mümkün olduğunca doğal ışık kullanımı tercih edilir. Bu dekorasyonun uygulanacağı mekanlarda eğer pencereler büyükse doğal ışıktan en iyi şekilde yararlanılabilir. Perde seçimi de bu nedenle olabildiğince açık renkli, saydam görünümlü perdeler şeklinde tercih edilebilir. Ancak aydınlatma ürünlerinde abajur, mumlar, lambader ve tavan lambaları bu dekorasyonda kullanılabilecek en ideal ürünlerdir. Bu dekorasyon tarzına en çok endüstriyel tarz aydınlatma elemanları yakışmaktadır.

İskandinav Stil Yaz Dekorasyonunda Malzeme Seçimi

Bu stilde daha çok doğal ve el yapımı malzemeler kullanılmaktadır. Keten, pamuk ve yün kumaşlar, çizgili, kareli, ekoseli desenler, küçük çiçek desenleri bu dekorasyonun tekstil ürünlerini oluşturmaktadır. Ahşap malzemeler ise özellikle zeminde kullanıldığında daha bir güzeldir. Bu stilde en çok beyaz renk kullanılmaktadır. Tavanlar beyaz zeminler ahşaptır. Mobilyalarda pastel tonlar, pastel halılar, hatta kilimler göze çarpmaktadır. Fakat aksesuar seçimlerinde bir canlılık, sıcaklık, dinamizm hemen dikkati çekmektedir.

Bu dekorasyonda amaç mekanı olduğundan daha ferah göstermek, rahatlık ve konforu sağlamak, pratik ve işlevsel bir dekorasyonu oluşturmaktır. Mobilyalar sade ama basit tasarımlı olmakla beraber estetik ve uyum çok önemlidir. İskandinav tarz dekorasyonu yumuşatmak için metal aksesuarlar kullanılabilir ve bu dekorasyon özellikle canlı parlak renkli aksesuarlarla ısıtılabilir. İskandinav tarzda beyazın dışında siyah, gri, krem, bej ve kahve tonları da kullanılabilir.

Yaza girdiğimiz şu günlerde evinizin dekorasyonunu yenilemeyi düşünüyorsanız pekala bu stili düşünebilirsiniz. Fikir edinmek için galerimizi tıklayarak sizler için seçtiğimiz en güzel iskandinav tarzı dekorasyon fikirleri görsellerini inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En Çok Okunanlar

Dekoratif Sabunlar

Banyonuzu güzelleştirmek için size küçük bir önerimiz olacak. Güzel ve süslü dekoratif sabunlar! Bu dekoratif sabunlarla hem banyonuz çok güzel görünecek, hem de mis gibi...

Bellona Mobilyadan Yeni Sezon Bahçe Masaları

Yaz bahçelerinin en keyifli anlarının yaşandığı tüm sevdiklerimizin bir arada toplandığı yemek masalarına bellona mobilyadan tarz bir şıklık ve modern bir dokunuş ile hazırlanmış...

En Güzel Desen ve Modellerle Çift Kişilik Pike Takımları

Yaz bu sene hayatımıza çok hızlı bir giriş yaptı. Baharı henüz yaşayamamışken yazın kavurucu sıcakları bastırdı. Artık sıcaktan geceleri yatmakta her geçen gün zorlaşıyorsa...

Modern ve Dekoratif Sarkıt Modelleri

Aydınlatma da yeni trend sarkıt avize modelleri! Evinizde avizeyi kullanacağınız alan dar ise, modern bir aydınlatma düşünüyorsanız, tavan yüksekliği uygunsa, belli noktalarda lokal aydınlatma yapmak...

Son Yorumlar